SKICI 1) 2010

Skici 1), 2010

„Tanec Tichem“ je druhým výstavním projektem Karin Zadrick a Denisy Nové.

Tento umělecký projekt byl zcela neplánovaný, impulsem bylo zadáni návrhářky Denisy Nové fotografce Karin Zadrick, aby fotograficky zachytila a ztvárnila část kolekce DNB 2010.

Oděv a to, jak jej jeho tvůrce vnímá inspirovaly a přiměly fotografku k tomu, že nedokázala zůstat lhostejná a na tváři oděvu se v exteriérové fotografické performanci, která byla z velké části impulsivní, sama podepsala a vtiskla oděvu svou vizi.

Materiál, který vznikl v lednu 2010, představuje velmi krátký výsek z téměř desetileté kontinuální spolupráce návrháře a fotografa, kromě návrhů modelů z ledna až prosince 2009 byla inspirací také komunikace mezi návrhářem a fotografem, která exteriérovému focení předcházela.

Všechny zúčastněné, návrhářku, fotografku i modelku zarazilo, jak intenzivním zážitkem pro ně tato neplánovaná fotografická performance bez účasti veřejnosti byla. Nečekanou pro ně byla skutečnost, že měly možnost se vyjadřovat zcela přirozeně a přesto do projektu vnést samu sebe skrze svou profesi, skrze své ženství.

Denisa Nová a Karin Zadrick se rozhodly, že se o výsledný projekt podělí s veřejností, aby měly možnost konfrontace toho, jak se jejich vztah návrhář & fotograf v průběhu spolupráce změnil (ve své podstatě jím byl již od počátku) v rovnocennou, vzájemně se ovlivňující a obohacující tvorbu dvou lidí / žen / umělců, že se podělí o to, kým jsou nejen svým povoláním, nejen jako dvě ženy, ale jako tvůrci, kteří se vyjadřují mlčením, neboť to, co je jejich uměleckým spojením nechtějí vyjadřovat slovy, ale také o tom nedokáží mlčet.

Formu prezentace svého projektu zvolily autorky souhlasně, katalog svou intimitou, možností vizuálního ale i taktilního kontaktu, odpovídá výsledným materiálům nejlépe a také nabízí, aby si každý, koho výstava, oděv a jeho fotografické ztvárnění inspiruje, ve svém vlastním prostoru nacházel a objevoval svůj vlastní vztah s tvůrci a výsledkem jejich práce.

(poznámka: s tichem tancovala fotografka Karin Zadrick a modelka Olo, mrtvé černé ptáky po dokončení fotografické performance do pytlů ze sněhu odklízely návrhářka Denisa Nová, fotografka Karin Zadrick, modelka Olo a dvě paní v kabátech s vycpávkami z přilehlého stavení.)

Mnoho dalších projektů zůstává doposud v archívu a nebylo vystaveno.

1973, Denisa Nová

1975, Karin Zadrick

Modul: Projekty